تبلیغات
همه جا همه کس همه چی - استخدامی
 
همه جا همه کس همه چی
چهارشنبه 20 خرداد 1394

استخدام آموزش و پرورش سال ۹۴

برای دریافت اخبار و اطلاع از آگهی های استخدام بانک ها و سازمانهای دولتی و خصوصی در ایمیل و گوشی همراه خود اینجا کلیک کنید.

 

دانلود بسته ویژه سوالات آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دانلود سوالات عمومی و تخصصی آموزش و پرورش (آزمون سال ۸۹)

دانلود نمونه سوالات تخصصی مخصوص آزمون آموزش و پرورش

 دانلود نمونه سوالات عمومی استخدامی آموزش و پرورش

دانلود دفترچه های ۳ دوره قبلی برگزار شده آموزش و پرورش
medu

آنچه در این خبر خواهید خواند

خبر ۱۹ خرداد ۹۴ -آزمون استخدامی آموزش و پرورش تابستان برگزار می‌شود/ هنوز جداول و منابع آزمون را با سازمان مدیریت نهایی نکردیم (خبرگزاری فارس)
خبر ۱۹ خرداد ۹۴ -استخدام نیروی جدید در قالب استخدام آزاد در آموزش و پرورش (خبرگزاری ایسنا)
خبر ۱۸ خرداد ۹۴ -گروه برنامه‌ریزی تربیت معلم نحوه برگزاری آزمون استخدامی را بررسی می‌کند(خبرگزاری تسنیم)


خبر ۱۶ فروردین ۹۴ -آزمون استخدامی آموزش و پرورش تابستان امسال برگزار می‌شود (خبرگزاری فارس)
خبر ۲۳ اسفند ۹۳- پی گیر پنج هزار ردیف استخدام هستیم (پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش)
خبر ۲۱ اسفند – مربیان پیش‎دبستانی در اولویت استخدام آموزش و پرورش (خبرگزاری فارس)

آزمون استخدامی آموزش و پرورش تابستان برگزار می‌شود/ هنوز جداول و منابع آزمون را با سازمان مدیریت نهایی نکردیم

خبرگزاری فارس : علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص برخی اخبار مبنی بر احتمال برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آبان ماه، اظهار داشت: آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای جذب ۵ هزار نفر در این وزارتخانه تابستان امسال برگزار خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که «فراخوان آزمون چه زمانی اعلام می‌شود؟»، افزود: باید منابع و جداول را با سازمان مدیریت نهایی کنیم و نمی‌دانیم چه زمانی به ما اطلاع می‌دهند.
فانی تصریح کرد: به محض نهایی شدن جداول و منابع آزمون با سازمان مدیریت، فراخوان آن را از طریق رسانه‌ها به اطلاع عموم خواهیم رساند.
به گزارش فارس، اواخر سال گذشته معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش از اخذ موافقت برای برگزاری آزمون استخدامی و جذب ۵ هزار نفر در این وزارتخانه خبر داد.
مقرر شده بود که فراخوان این آزمون اواسط فروردین امسال اعلام شود که تا کنون اعلام نشده است؛ ضمن اینکه زمان برگزاری این آزمون نیز مرداد ماه پیش‌بینی شده بود که در این خصوص نیز، احتمال برگزاری این آزمون در آبان به دلیل اجبار در فاصله ۶ ماهه میان آزمون‌های استخدام‌های دولتی مطرح شد.


استخدام نیروی جدید در قالب استخدام آزاد در آموزش و پرورش

خبرگزاری ایسنا : مدیرکل آموزش و پرورش سیستان‌وبلوچستان از جذب نیروی جدید در قالب استخدام آزاد خبر داد و گفت: فارغ التحصیلان رشته‌های دیگر که مربوط به آموزش و پرورش نیستند مانند رشته‌های مدیریت دولتی، حسابداری، اقتصاد و غیره به‌عنوان معلم استخدام می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه سیستان‌وبلوچستان، “علیرضا نخعی” با بیان مطلب بالا افزود: در تابستان امسال ثبت‌نام و آزمون این استخدام برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه اعلام نتایح به مهر و آبان کشیده خواهد شد در طول سال تحصیلی دوره آموزشی نیروهای جذب شده برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: این نیروها برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ به بدنه آموزش و پرورش استان وارد می‌شوند که البته برای اولین بار فرزندان فرهنگیان برابر مصوبه هیئت دولت در اولویت خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش گسترده‌ترین شبکه ارتباطی با مردم است برای اجرای برنامه عملیاتی توسعه از تمام فرصت‌ها و زمینه‌ها در جهت ارتباط با دهیاران، بخشداران، ریش سفیدان و غیره جهت جذب افراد بیسواد در استان و شهرستان‌ها استفاد خواهد شد.
نخعی در خصوص تدوین برنامه‌های سوادآموزی استان نیز افزود: در سال گذشته برنامه چهار ساله افزایش شاخص‌های پوشش تحصیلی با هدف بالابردن شاخص سواد استان نسبت به میانگین کشوری تدوین شد.
وی اضافه کرد: پس از گذشت یک سال از تدوین این برنامه، با حضور در شهرستان‌ها و مناطق، زمینه تحقق اهداف آن‌را در راستای ریشه‌کنی بیسوادی و افزایش حداکثری پوشش تحصیلی در مقاطع سه گانه مورد بررسی قرار دادیم.
نخعی برنامه‌ریزی دقیق و سالیانه در خصوص جذب دانش‌آموزان واجب تعلیم و پیگیری و شناسایی افراد بیسواد بین ۱۰تا ۴۹ سال را یکی از محوری‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش عنوان کرد.


 گروه برنامه‌ریزی تربیت معلم نحوه برگزاری آزمون استخدامی را بررسی می‌کند

خبرگزاری تسنیم: معاون دانشگاه فرهنگیان گفت:‌گروه هماهنگی و برنامه‌ریزی تربیت معلم طی دو هفته آینده بحث استخدام در آموزش و پرورش و مباحث مربوط به نحوه آزمون وبرگزاری دوره آموزشی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان را بررسی می‌کند.
نعمت الله موسی‌پور در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در رابطه با آزمون استخدامی آموزش و پرورش و اقدامات دانشگاه فرهنگیان برای برگزاری دوره آموزشی یک ساله برای افراد پذیرش شده در این آزمون اظهار داشت:‌ هنوز جزییات این آزمون مشخص نشده است و به همان میزانی که وزیر آموزش و پرورش در خوزستان اعلام کرده‌اند،‌ اطلاعات را می‌توان به متقاضیان ارائه کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است آزمون استخدامی آموزش و پرورش در آبان ماه برگزار شود؟‌افزود: واقع امر این است که توسط گروه هماهنگی برنامه‌ریزی تربیت معلم طی دو هفته آینده بحث استخدام در آموزش و پرورش و مباحث مربوط به نحوه آزمون و برگزاری دوره آموزشی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان بررسی می‌شود که در این جلسه تصمیم گیری‌های لازم اتخاذ شده و احتمالا ابلاغ خواهد شد.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد:‌ این دانشگاه هم‌اکنون در حال کسب آمادگی‌های لازم است، به ما اعلام کرده‌اند که احتمال برگزاری آزمون در تابستان وجود دارد بنابراین در تلاش برای فراهم کردن زمینه‌ها و شرایط لازم برای برگزاری دوره آموزشی یک ساله توسط دانشگاه فرهنگیان هستیم.
به گزارش تسنیم،‌عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش نیز در این خصوص گفت: هنوز منابع، رشته‌ها و زمان آزمون مشخص نیست البته وزارت آموزش‌وپرورش در تلاش است تا در تابستان امسال آزمون را برگزار کند. مرکز سنجش آموزش و پرورش مسئول تصمیم گیری در رابطه با زمان آزمون نیست و اگر به ما ابلاغ کنند که وظیفه برگزاری آزمون را داریم،‌آن را عهده‌‌دار می‌شویم در غیراین صورت،‌دولت به صورت متمرکز آزمون را برگزار می‌کند.
بر اساس این گزارش، سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش،‌درباره زمان برگزاری آزمون گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر اساس مقررات خودش هر ۶ ماه، یک مرتبه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی را برگزار می‌کند و مدتی قبل در این سازمان برای استخدام در یکی از دستگاه‌ها آزمون برگزار شده است به همین دلیل ما باید آزمون را در ۶ ماهه دوم برگزار کنیم لذا ما از سازمان مدیریت در خواست کردیم که آزمون را در ۶ ماهه اول برگزار کند تا بتوانیم از سال تحصیلی پیش رو استفاده کنیم و پذیرفته شدگان نیز بتوانند دوره یک ساله خود را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند.
بطحایی خاطر نشان کرد: مذاکره و گفت‌و‌گو با سازمان مدیریت در جریان است و امیدواریم تا ۲ هفته آینده اطلاعات تکمیلی درباره آزمون استخدامی را در پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش قرار دهیم.


واکنش فانی به گفته برخی درباره کم تحرکی وزیر آموزش و پرورش/ ماجرای استخدام های بی ضابطه

خبرگزاری فارس : به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علی اصغر فانی در دیدار با نمایندگان تشکل های صنفی معلمان سراسر کشور اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۳ و ۹۴ به ترتیب ۲۶ و ۲۳.۵ درصد رشد داشته است و این در حالی است که بودجه کل دولت در این دو سال به ترتیب ۱۱ و ۱۱.۵ درصد افزایش را نشان می دهد و این بیانگر اهمیت آموزش و پرورش از نگاه دولت است.
وی در خصوص انتصابات صورت گرفته در آموزش و پرورش بیان داشت: آموزش و پرورش قوی ترین وزارتخانه در انتصابات از جهت همراهی با دولت بوده است.
برخی می گویند وزیر آموزش و پرورش کم تحرک و کم کار است
فانی با بیان اینکه برخی می گویند وزیر آموزش و پرورش کم تحرک و کم کار است، تصریح کرد: اینگونه نیست زیرا من اهل مجادله و تبلیغات نیستم و افزایش بودجه آموزش و پرورش بدون سر و صدا و تبلیغات، نشان دهنده پیگیری امور از مجاری قانونی و مسیرهای مختلف است به گونه ای که وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید، پیگیرترین وزارتخانه در خصوص مسائل اساسی کارکنان و نظام تعلیم و تربیت است.
چاره ای جز کاهش نیرو نداریم
وزیر آموزش و پرروش نسبت تعداد دانش آموز به کل پرسنل آموزش و پرورش را ۱۱.۵ عنوان کرد و ادامه داد: این عدد بیانگر بهره وری پایین نیروی انسانی در آموزش و پرورش است و اعتقاد من این است که آموزش و پرورش چاره ای جز کاهش نیروی انسانی و رسیدن به یک عدد معقول ندارد.
در دولت دهم در مدت ۴۴ ماه ، ۱۱۶ هزار نفر را بدون ضابطه استخدام کرده اند
فانی با انتقاد از سیاست های کارشناسی نشده و شتابزده در سال های قبل اضافه کرد: در دولت دهم در مدت ۴۴ ماه ، ۱۱۶ هزار نفر را بدون ضابطه و نیاز و بعضاً براساس روابط خانوادگی و قومی استخدام کرده اند.
وی تأکید کرد: استخدام های کارشناسی نشده و بدون نیازسنجی را در آموزش و پرورش به دلیل بهره وری پایین نیروی انسانی، خیانت به نظام تعلیم و تربیت دانسته و راه حلّ اساسی برون رفت از این مشکل را کاهش نیروی انسانی آموزش و پرورش به تعداد ۷۵۰ هزار نفر می دانم.
۲۳۰۰ معلم در دوره دوم متوسطه در شهر تهران به صورت مازاد هستند
به گزارش فارس، این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فقط در شهر تهران ۲۳۰۰ معلم در دوره دوم متوسطه به صورت مازاد هستند، خاطرنشان کرد: قبل از آغاز به کار دولت یازدهم، مسئولان وقت به دلیل آنکه می دانستند در دولت جدید مسئولیتی نخواهند داشت راه ورود بی ضابطه نیرو به شهر تهران را باز کردند و مشکلات عدیده برای آموزش و پرورش دولت یازدهم فراهم کردند.
وی اجرای سیاست ساماندهی نیروی انسانی در سال ۹۳ را بسیار موفقیت آمیز خواند و تصریح کرد: با اجرای این سیاست و به دور از هرگونه تبلیغ و هیاهو، جلوی خالی ماندن ۴۰ هزار کلاس درس را در ابتدای سال تحصیلی جاری گرفتیم و علاوه بر صرفه جویی به میزان ۱۰۰۰ میلیارد تومان، گامی عملی در ساماندهی نیروی انسانی برداشته شد که این موفقیت از افتخارات دولت در بخش آموزش است.
تعدادی از ۵ هزار معلم قرآن استخدام شده، قادر به خواندن قرآن نیستند

فانی با بیان اینکه امسال ۳۸ هزار معلم بازنشسته می شوند، گفت: باید توزیع نیروی انسانی و استخدام های جدید بر مبنای بومی گزینی و بومی پذیری باشد تا شاهد مشکلات جدید نباشیم.
وی با بیان اینکه در دولت قبل ۵ هزار ردیف استخدام به معلمان قرآن داده شده است، گفت: متأسفانه تعدادی از این استخدام ها بر اساس ضابطه نبوده به گونه ای که تعدادی از این افراد که به عنوان معلم قرآن وارد آموزش و پرورش شده اند قادر به خواندن قرآن نیستند و مایه تأسف است که بگویم این استخدام ها دردی از آموزش و پرورش دوا نکرده است.
طی ۱۰ سال آینده، ۵۰۰ هزار معلم بازنشسته می شوند
فانی با بیان اینکه وزیر آموزش و پرورش باید با سیاست های دولت همراه باشد، ادامه داد: مشکلات معلمان و آموزش و پرورش را طی جلساتی با کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی مطرح کردم.
وی اضافه کرد: طی ۱۰ سال آینده، ۵۰۰ هزار معلم بازنشسته می شوند و باید همزمان ورودی های جدید آموزش و پرورش مدیریت شود تا بهره وری افزایش پیدا کند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ۱۹۶ هزار نفری جمعیت دانش آموزی در سال تحصیلی جاری، گفت: از این تعداد ۲۶ هزار نفر در مقطع ابتدایی و بقیه کودکان بازمانده از تحصیل بودند که این امر گام بزرگ آموزش و پرورش در راستای توسعه عدالت آموزشی محسوب می شود و مایه مباهات است که دولت تدبیر و امید توانسته است کودکان بازمانده از تحصیل را به کلاس های درس بیاورد..
مسکن مهر بدون مدرسه، قصه ای پر غصه است
فانی کمبود شدید فضاهای آموزشی در مناطق مسکن مهر را داستان پرغصه ای برای دولت و آموزش و پرورش خواند و افزود: این روزها شاهد هستیم که پروژه های مسکن مهر را بدون در نظر گرفتن زیرساخت های آموزشی، خدماتی و امنیتی مانند مدرسه، کلانتری و پارک تحویل می دهد و مسکن مهر به جای اینکه باری از دوش دولت و آموزش و پرورش بردارد به داستانی پرغصه برای ما تبدیل شده است.


سهمیه جذب معلم در استخدام آموزش‌وپرورش

خبرگزاری تسنیم : محمد دیمه‌ور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این پرسش که در بحث استخدام ۵ هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش تا چه اندازه به نیازهای دوره ابتدایی توجه شده است، عنوان کرد: مجموعه کمبود نیروی انسانی ما از طریق استان‌ها و مرکز نیروی انسانی وزارتخانه محاسبه و مدیریت می‌شود که این کمبودها کاملاً مشخص است.وی افزود:‌در جلساتی که به منظور نحوه توزیع این ۵ هزار نیرو و استخدام  آنها در آموزش و پرورش برگزار می شود، نیازهای دوره ابتدایی در اولویت است. البته نیاز ما خیلی بیشتر از تعداد ۵ هزار نفر است اما فعلاً مجوز جذب ۵ هزار نفر را داریم که باید مدیریت شود و به طور طبیعی بخش عمده‌ای از این مجوز به تأمین نیازهای دوره ابتدایی توجه دارد و نیروهای پیش دبستانی اگر در آزمون استخدامی پذیرفته شوند در دوره ابتدایی فعالیت خواهند کرد چرا که دوره پیش دبستانی از نظر نیروی انسانی غیردولتی است
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که هم اکنون شاخص‌ها و معیارهای طرح رتبه بندی معلمان در دست تهیه است آیا پیشنهاداتی را مطرح کرده‌اید تا در تدوین این شاخص‌ها امتیازاتی را برای معلمان دوره ابتدایی با توجه به سختی شغل آنها درنظر گرفت، بیان کرد: هنوز در مرحله دریافت پیشنهادات همکاران از سراسر کشور هستیم و معاونت‌های تخصصی و آموزشی پیشنهادهایی را در این خصوص ارائه کرده‌اند. زمانیکه به مرحله تدوین شاخص‌ها و عوامل امتیازآور برسیم حتماً به طور ویژه معلمان دوره ابتدایی را مدنظر قرار خواهیم داد.
دیمه‌ور افزود: پیشنهادات خود را در این خصوص آماده کرده‌ایم و جهت پیشنهادات ما توجه ویژه و خاص به معلمان دوره ابتدایی با توجه به وظایف ویژه آنها در طرح رتبه بندی معلمان است وحتماً در شاخص‌های تدوین شده وظایف معلمان ابتدایی دارای امتیازاتی خواهد بود.


انتشار اطلاعیه آزمون استخدام آموزش و پرورش تا دو هفته آینده

خبرگزاری ایسنا : معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ضوابط، جداول مواد و رشته‌های آزمون استخدامی آماده شده و باید به تایید سازمان مدیریت برسد تا اعلام کنیم گفت: پیش بینی می کنیم حداقل تا دو هفته آینده اطلاعیه مربوط به استخدام را منتشر کنیم.به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، سید محمد بطحایی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود “همه آنچه تا کنون درباره استخدام در آموزش و پرورش اعلام شده صحت ندارد” گفت: مجوز استخدام را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی اخذ کردیم و ضوابط، جدوال مواد و رشته‌های آزمون هم آماده شده و باید به تایید سازمان مدیریت برسد تا اعلام کنیم.
وی افزود: آنچه در خبرها به نقل از دکتر فانی بیان شده، این است به این دلیل است که برخی افرادسودجو سایت‌های درروغینی را افتتاح کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کرده بودند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش درباره زمان برگزاری آزمون گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بر اساس مقررات خودش هر شش ماه، یک مرتبه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی را برگزار می‌کند. چون یک مرتبه چندی پیش این آزمون برای یکی از دستگاه‌ها برگزار شده، ما باید آزمون را در شش ماهه دوم برگزار کنیم.
بطحایی افزود: با این وجود از سازمان مدیریت در خواست کردیم که آزمون را در شش ماهه اول برگزار کند تا بتوانیم از سال تحصیلی پیش رو استفاده و پذیرفته شدگان بتوانند دوره یک ساله خود را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند.
به گفته وی، اکنون مشغول مذاکره و گفت و گو هستیم و امیدواریم همکاران را در سازمان مدیریت متقاعد کنیم. پیش بینی می کنیم حداقل تا دو هفته آینده اطلاعیه مربوط را منتشر کنیم.


ضوابط و جداول توزیع رشته های آزمون استخدامی مشخص شده است

خبرگزاری صدا و سیما : به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد بطحایی در برنامه متن و حاشیه یکشنبه شب شبکه سه سیما در بخش حاشیه افزود: ضوابط و جداول توزیع رشته های آزمون استخدامی مشخص شده است ومنتظر تایید سازمان مدیریت هستیم .
وی در خصوص خبر استخدام نکردن نیرو از طرف وزیر آموزش و پرورش در سال جدید گفت: این مسئله درخصوص سایت های جعلی ای عنوان شده است که با هدف سودجویی اقدام به ثبت نام از داوطلبان کرده اند.
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: سازمان مدیریت هر شش ماه آزمون استخدامی برگزار می کند و چون ما چندی پیش این اقدام را انجام داده ایم باید در شش ماهه دوم سال این آزمون را برگزار کنیم .
بطحایی گفت : درخواست ما از سازمان مدیریت این است که اجازه برگزاری آزمون در نیمه اول سال را بدهد تا در سال تحصیلی جدید پذیرفته شدگان بتوانند دوره یکساله خود را در دانشگاه فرهنگیان شروع کنند.
وی اضافه کرد: اگر سازمان مدیریت استدلال های ما را بپذیرد پیش بینی می شود این آزمون در اواخر مرداد برگزار شود .
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره اولویت های ثبت نام کنندگان در این آزمون گفت : مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی و فرزندان فرهنگیان طبق مصوبه مجلس در شرایطی برابر از اولویت ثبت نام برخوردارند.
وی تصریح کرد: پذیرفته شدگان یک دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان آموزش می بینند و در ماه سوم آموزش به عنوان کارورز با حضور در مدارس با شیوه های تدریسی آشنا می شوند .
بطحایی گفت : گذراندن این دوره برای همه پذیرفتگان الزامی است .


بلاتکلیفی برگزاری آزمون استخدامی در آموزش و پرورش

خبرگزاری مهر : به گزارش خبرنگار مهر، مجوز استخدام نیرو در آموزش و پرورش در اردیبهشت ماه دریافت شد و زمان برگزاری آزمون مرداد ماه اعلام شد اما وزیر آموزش و پرورش اذعان دارد زمان استخدام جدید آموزش و پرورش ماه آینده اعلام می‌شود، آنچه که تاکنون در خصوص ثبت‌نام استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش بیان ‌شده است، صحت ندارد.
طبق ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان، تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن ازطریق «دانشگاه» وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش از میان دانش‌آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه‌های علمیه، مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی در «دانشگاه» بلامانع است.
ماه ها طول کشید تا وزیر آموزش و پرورش برای  اجرایی شدن این ماده قانونی  از سازمان مدیریت و برنامه ریزی مجوز دریافت کند و در هشتم اردیبهشت بود که علی اصغر فانی در گردهمایی فرهنگیان شهرستان رزن استان همدان گفت: پس از پیگیری‌های ۶ ماهه این وزارتخانه، روز گذشته (۷ اردیبهشت) مجوز استخدام پنج هزار نیروی انسانی در آموزش و پرورش توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت کتبی اعلام شد.
همچنین در ۱۳ اردیبهشت ماه علی اصغر فانی در حاشیه مراسم سپاس معلم در خصوص برگزاری آزمون استخدامی گفت: امیدواریم حداکثر اواسط خرداد ماه دستورالعمل آزمون را صادر کنیم و امیدواریم آزمون در مرداد ماه برگزار شود.
بطحائی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش نیز در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران در این ارتباط گفت: در حال بررسی منابع آزمون استخدامی هستیم.جدول سهمیه ها، رشته ها و منابع را آماده کرده ایم و تا هفته آینده به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه هدفمان این است تا زمان برگزاری آزمون استخدامی پیش از ماه مهر برگزار شود بیان کرد: اما طبق  یکی از آئین نامه های سازمان مدیریت آزمون های استخدامی باید به صورت سراسری و هر شش ماه برگزار شود و معتقدند آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید در آبان برگزار شود اما  تلاشی داریم تا آزمون پیش از شهریور برگزار شود تا داوطلبان بتوانند در مهرماه تحت آموزش دانشگاه فرهنگیان قرار گیرند.
بطحائی ادامه داد: سهمیه های استخدامی مطابق با نیازهای مورد نیاز در مناطق مختلف کشور است و هر منطقه بر اساس نیازهایی است که جذب نیرو سهمیه اختصاص می یابد.
اما مشکل اصلی در اینجا است که وزارت آموزش و پرورش همانند ماجرای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی که هر دفعه یک تاریخ را برای برگزاری آزمون اعلام  می کرد و در نهایت هیچ آزمونی برگزار نشد و مربیان در بلاتکلیفی باقی ماندند گویا این بار نوبت برگزاری آزمون ۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش  است تا متقاضیان چشم به راه جزییات آزمون بمانند اکنون که در خرداد ماه قرار داریم خبری نه تنها از جزییات نیست بلکه وزیر آموزش و پرورش اذعان دارد آنچه در خصوص ثبت‌نام استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش بیان ‌شده است، صحت ندارد.
وزارت آموزش و پرورش هنوز شرایط استخدامی ۵ هزار نیرو در این وزارت خانه را اعلام نکرده است و همین مسئله موجب شده است تا برخی از سود جویان در سایت های مختلف از طریق فروش نمونه سئوالات دوره های گذشته استخدامی آموزش و پرورش و وعده دادن قبولی تضمینی با خرید این نمونه سوالات مشتری جذب کنند و بسیاری از متقاضیان  که اغلب مربیان پیش دبستانی و حق التدریس ها هستند هر روز در سایت های مختلف سرگردان به دنبال روزنه ای از امید برای پیدا کردن جزییات آزمون هستند.
و در آخرین اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش در ۸ خرداد ماه سال جاری در حاشیه سفر به خوزستان گفته است که زمان استخدام جدید آموزش و پرورش ماه آینده اعلام می‌شود، آنچه که تاکنون در خصوص ثبت‌نام استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش بیان ‌شده است، صحت ندارد.
شواهد امر نشان می دهد که برگزاری آزمون استخدامی ۵ هزار نیرو در وزارت آموزش و پرورش، تکلیفش روشن نیست و هر بار خبری متناقض از سوی مسئولان مربوطه منتشر می شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی